Chceli by ste si v budúcnosti zabezpečiť vyšší príjem?

  Spísali sme naše rady a tipy, ako zvýšiť svoj príjem vďaka investovaniu v online knihe: Bohatá budúcnosť

  E-book je dočasne ZDARMA, preto neváhajte a stiahnite si na e-mail ešte dnes.

  Životné poistenie

  Poplatky zhltnú až 48,6% peňazí určených na sporeni V Investičnom životnom poistení, čo je najmenej efektívna forma zhodnocovania peňazí, nakoľko v niektorých prípadoch poplatky zhltnú až 48,6% peňazí určených na sporenie.

  • V Česku prestala spoločnosť Allianz s predajom tohto produktu, pretože chce byť korektná voči svojim klientom
  • V Poľsku sa zakázal predaj týchto produktov, kvôli nevýhodnej poplatkovej štruktúre, ktorá je podobná ako na Slovensku, v Bulharsku a Rumunsku
  • Na summite o životnom poistení v Bruseli, sa na zástupcu Slovenska, predstavitelia z Veľkej Británie, Holandska a Francúzska len udivene pozerali, ako môže takýto produkt vôbec fungovať. (viac sa dočítate tu..)
  Aká je výška poplatkov v mojich zmluvách?

  Stavebné sporenie

  Pri 6 ročnom horizonte docielite priemerný ročný výnos vo výške 2,67%

  V Stavebnom sporení, kde pre dosiahnutie plnej štátnej prémie potrebujete investovať 129,30€ mesačne, nakoľko vklad pre jej získanie medziročne stúpa o 10%. Pri 6 ročnom horizonte tak docielite priemerný ročný výnos vo výške 2,67%. Ak teda neinvestujete 129,30€/m, nevyužívate plný efekt stavebného sporenia a Váš výnos je teda nižší.

  Viete, aký výnos dosahujete Vy vo Vašom sporení?

  Za zamestnancov vykonávajúcich tzv. rizikové práce, ktorí majú uzatvorenú účastnícku zmluvu, platí príspevky zamestnávateľ, a to od prvého dňa výkonu danej práce. Zamestnanec počas obdobia vykonávania týchto prác príspevky môže, ale nemusí platiť. (viac sa dočítate tu..)

  Sporiace účty v banke

  Zhodnotenie na sporiacom účte v banke už nepokryje ani mieru inflácie

  V Banke na sporiacich účtoch, kde dosiahnu maximálne zhodnotenie 0,7% p.a. pred zdanením a neochránia tak svoje peniaze pred infláciou. Túto možnosť volia preto, lebo sú ich vklady kryté Fondom ochrany vkladov, ktorý k dnešnému dňu kryje 0,0038% všetkých vkladov v bankách, takže každých 1000€ vkladu, je krytých 3,8€ vo Fonde OV.

  Ostatní sporitelia využívajú podielové fondy, komodity, nehnuteľnosti, alebo investujú priamo do inštrumentov finančného trhu, napr. do akcií, dlhopisov, kde vedia dosiahnuť zhodnotenie, ktoré prevyšuje mieru inflácie.

  Podielové fondy v banke

  Horná hranica u správcov sa pohybuje na úrovni 8% až 12%, v banke len 1% až 4% ročne

  • Nízka poplatková štruktúra, nakoľko peniaze putujú cez správcu podielového fondu, priamo na finančný trh (v priemere 3-5% z hodnoty vložených peňazí za celú dobu)
  • Aktívna správa peňazí, čo sa pozitívne odzrkadľuje na výnose a miere rizika
  • Možnosť vynechania investície, tzn. že nemusím investovať ak mi to momentálna situácia neumožňuje
  • Možnosť výberu finančných prostriedkov od 2 do 15 pracovných dní (vo väčšine prípadov bez pokuty)

  • Priemerné zhodnotenie v podielových fondoch sa líši od doby, stratégie aj od samotného správcu. Kým podielové fondy v bankách generujú výnos od 2% do 4%, tak u správcov podielových fondov, ktorý sa zaoberajú len touto činosťou, sa horná hranica pohybuje ja na úrovni 8% až 12% ročne.

  Komodity

  Medzi najobľúbenejšie komodity patrí aj investičné zlato

  Komodity sú špecifické tým, že investor investuje do fyzických nástrojov. Medzi najobľúbenejšie komodity patrí Investičné zlato, striebro a iné drahé kovy. Investovať sa dá aj do diamantov a rôznych drahých kameňov. Výnimkou nie sú ani umelecké diela alebo veterány.

  Investičné zlato, ktoré predstavuje najrozšírenejšiu formu je obľúbené z týchto dôvodov:

  • Pri nákupe nepodlieha DPH
  • Investor si môže kúpiť od 1g až po 1000g
  • Je veľmi likvidné, nakoľko existuje mnoho miest, kde ho viete spätne odpredať
  • Je vymeniteľné za akúkoľvek menu a tým pádom sa vie investor vyhnúť menovému riziku
  • Jeho vývoj je z dlhodobého hľadiska veľmi stabilný a výnos pokrýva mieru inflácie čo zabezpečuje uchovanie kúpnej sily tzn. že za rovnaké množstvo zlata si viem dnes kúpiť to, čo pred 20 rokmi

  Nehnuteľnosti

  Nehnuteľnosti sú rovnako ako zlato, investíciou do fyzického nástroja

  Nehnuteľnosti sú rovnako ako zlato, investíciou do fyzického nástroja, no rozdiel je v tom, že sa jedná o hodnotu, ktorá nemôže zmeniť miesto, kde sa nachádza, taktiež je s kúpou nehnuteľnosti spojená aj potreba väčšej investície hneď na začiatku, čo veľa investorov rieši úverom a tým sa o výnos zo svojej investície delí s bankou.

  Mám záujem o stretnutie

  Radi Vám poradíme ako sa zabezpečiť na dôchodok